Data ostatniej aktualizacji: 04 stycznia 2017
  Aktualności 2016/2017

Aktualności
O szkole
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez i uroczystości
Oddział przedszkolny
Biblioteka szkolna
Kadra pedagogiczna
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki
Koła zainteresowań
Dokumenty szkolne
Stołówka i obiady
Informacje dla uczniów
Informacje dla rodziców
Przydatne adresy
Twórczość uczniowska
Projekty
Kontakt


REFORMA
EDUKACJI

21. 12. 2016 r. Wigilia szkolna
21 grudnia 2016 r. odbyła się Wigilia Szkolna. Jak nakazuje tradycja najpierw odbyły się Jasełka przygotowane przez wszystkich uczniów wraz z p. Dorotą Okrasińską. Następnie wszyscy-pracownicy i wychowankowie OREW w Downarach, emerytowani nauczyciele naszej szkoły, przedstawiciele Urzędu Miasta Goniądza, rodzice oraz nasi uczniowie, nauczyciele i dyrekcja, dzielili się opłatkiem, składając przy tym wzajemne życzenia. Po chwili odpoczynku przy kawie i słodkim poczęstunku dzieci zabrały się do wołania długo wyczekiwanego gościa z Laponii. Mikołaj od razu zabrał się za rozdawanie upominków. Niektórzy mówili wiersze lub śpiewali piosenki, jednak nikomu nie sprawiło to problemu i każdy otrzymał prezent.      

[foto]


06. 12. 2016 r. MIKOŁAJKI
  06.12.2016 r. to kolejny dzień, kiedy wszyscy od rana tryskali pozytywną energią. Z samego rana otrzymaliśmy list od św. Mikołaja, w którym zapowiedział, że wybiera się do naszej szkoły. Dzieci szybko zabrały się do przygotowania prezentu-czyli ogromnego portretu świętego. Podczas oczekiwania na jego przybycie poznaliśmy historię Mikołajek, rozwiązywaliśmy zagadki oraz braliśmy udział w licznych zabawach tematycznych. Około południa zjawił się nasz wyczekiwany gość. Przywitaliśmy go piosenką i układem tanecznym. Mikołaj rozdał wszystkim słodkie prezenty. Chwilę z nami porozmawiał i odjechał do innych dzieci. Na koniec dnia obejrzeliśmy bajkę. To był super dzień! Nie na darmo cały rok byliśmy grzeczni.       

 30. 11. 2016 r. Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej
   W dniu 30 listopada 2016 r. odbył się międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Downarach. Do rozgrywek zgłosili się uczniowie Szkoły Podstawowej w Goniądzu oraz uczniowie szkoły Podstawowej w Downarach. Tego dnia oprócz rywalizacji towarzyszyła zawodnikom dobra zabawa. Każdy uczestnik był wygrany. Wszyscy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy i medale. Pomiędzy rozgrywkami był słodki poczęstunek dla wszystkich.       

 29. 11. 2016 r. Andrzejki
  29 listopada był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z rana przebrały się w maski, wykonane wcześniej przez siebie podczas zajęć świetlicowych. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie przeprowadzane były wróżby. Kolejną atrakcją były wspólne gry i zabawy oraz tematyczne malowanki. Na zakończenie dnia wszyscy oglądali bajkę.      

 
10. 11. 2016 r. Konkursy plastyczne


W naszej szkole odbyły się konkursy plastyczne pt. "Portret Pani Jesień" i "Dary Jesieni". Nagrody zdobyły: "DARY JESIENI": Laura Dzięgielewska,Klaudia Kulesza, Aleksandra Matyszewska - Szkoła Podstawowa w Downarach
"PORTRET PANI JESIEŃ": Magdalena Woźniewska-Przedszkole w Mońkach "Bajeczka", Marcelina Dzięgielewska-Przedszkole w Downarach, Zofia Wróbel-Przedszkole w Goniądzu, Patrycja Obuchowska- Przedszkole w Mońkach.
Natomiast wyróżnienia zdobyli: Hanna Woźniewska- Przedszkole W Mońkach "Bajeczka", Zuzanna Kulkowska-Przedszkole w Mońkach, Łukasz Waszkuć-Przedszkole w Goniądzu, Ewelina Mocarska- Przedszkole w downarach, Maciej Szeszko - Przedszkole w Mońkach "Bajeczka".
Serdeczne podziękowania za pomoc w relizacji konkursu składamy Paniom Lucynie Dzienis i Agacie Szypulskiej z Przedszkola Samorządowego w Goniądzu, Pani Teresie Zawadzkiej z Oddziału Przedszkolnego przy ZS-P w Goniądzu, Pani Marzenie Szczęsnej, Pani Marioli Waszkuć oraz Pani Elżbiecie Głódź z Przedszkola w Mońkach, Pani Katarzynie Buńkowskiej, Pani Emilii Gołębiewskiej, Pani Marzenie Wielakin i Pani Ilonie Siemionkowicz z Przedszkola w Mońkach " Bajeczka". Organizatorem konkursu była Pani Wioleta Olechno.  Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.        12. 10. 2016 r. Dzień Edukacji Narodowej
12 października 2016 r. wspólnie z OREWem obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą na sali gimnastycznej odprawił Ksiądz Proboszcz. Kolejnym punktem był apel przygotowany przez uczniów klas II-VI pod przewodnictwem p.Ewy Skarżyńskiej. Po apelu głos zabrała Pani Dyrektor OREWu- Elżbieta Tyborowska oraz Pani Dyrektor Szkoły- Agnieszka Krokos. Na koniec uroczystości uczniowie ośrodka zaśpiewali piosenkę.      

[foto]


11. 10. 2016 r. Święto Jabłka
W naszej szkole 11 października 2016 r.  obchodziliśmy Święto Jabłka. W tym dniu udaliśmy się na salę gimnastyczną, by wspólnie piec szarlotkę. Każdy miał jakieś zajęcie-jedni obierali i tarli jabłka, inni zaś mieli nieco trudniejsze zadanie, czyli robienie ciasta. Podczas gdy ciasto było już w piekarniku rozgrzaliśmy się trochę biorąc udział w zawodach i licznych konkursach. Kolejnego dnia wszyscy mogliśmy spróbować szarlotki. Ach! Jaka była pyszna!  

[foto]Inauguracja roku szkolnego w SP DownaryARCHIWUM

Rok Szkolny 2015/2016