Data ostatniej aktualizacji: 12 listopada 2015
  Aktualności 2015/2016

Aktualności
O szkole
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez i uroczystości
Oddział przedszkolny
Biblioteka szkolna
Kadra pedagogiczna
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki
Koła zainteresowań
Dokumenty szkolne
Stołówka i obiady
Informacje dla uczniów
Informacje dla rodziców
Przydatne adresy
Twórczość uczniowska
Projekty
Kontakt


   
10. 10. 2015 r. Narodowe Święto Niepodległości
 Z okazji Święta Niepodległości, 10 listopada, zorganizowaliśmy w naszej szkole uroczysty apel.  Przygotowany program artystyczny przypomniał nam dzieje Polaków pod zaborami, zakończone triumfalnie odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Śpiewane przez  uczniów pieśni i recytacja wierszy wprowadziły nas w nastrój zadumy i refleksji. Choć przez chwilę mogliśmy poczuć atmosferę czasów, kiedy to nasi rodacy z uporem i determinacją walczyli o wolność Polski, poświęcając życie, abyśmy dziś żyli w wolnym, niepodległym kraju.​   

[foto]

  
30. 10. 2015 r. Dzień Jabłka
30 października świętowaliśmy w naszej Szkole Dzień Jabłka - naszego pysznego, polskiego owocu. Uczniowie wraz z Rodzicami i Wychowawcami przebrali się za czerwone jabłuszka. Wspólnie opowiadaliśmy historie o jabłkach, braliśmy udział w konkursach dotyczących przetworów i potraw z jabłek oraz tańczyliśmy w rytm owocowych piosenek. Najbardziej Uczniom podobały się konkursy, w których mogły smakować pysznych przygotowanych przysmaków, a w tym pysznej szarlotki zrobionej przez naszego Nauczyciela.   

[foto]


13. 10. 2015 r.  Układ Słoneczny w wykonaniu uczniów klasy VI
Na ostatniej lekcji przyrody w klasie VI wykonywaliśmy modele planet Układu Słonecznego. Uczniowie przynieśli własne materiały oraz ułożone w głowie świetne pomysły jak odwzorować swoją ulubiona planetę.  

[foto]


13. 10. 2015 r.  Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej, jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości szkolnych. Jest to dzień, kiedy uczniowie wyrażają swoją wdzięczność i w sposób najpiękniejszy, jaki potrafią, dziękują nauczycielom za przekazywaną wiedzę, opiekę, ale przede wszystkim za serce i poświęcenie. Uroczystość w Szkole Podstawowej z odziałem przedszkolnym w Downarach odbyła się 13 października. Dzieci pod opieką pani Katarzyny Wiśniewskiej oraz Wiolety Olechno przygotowały piękną akademię. Śpiewały, recytowały wiersze z uśmiechem i radością. Brawa wszystkim i każdemu z osobna!!

[foto]