Aktualności 2015/2016

Aktualności
O szkole
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez i uroczystości
Oddział przedszkolny
Biblioteka szkolna
Kadra pedagogiczna
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki
Koła zainteresowań
Dokumenty szkolne
Stołówka i obiady
Informacje dla uczniów
Informacje dla rodziców
Przydatne adresy
Twórczość uczniowska
Projekty
Kontakt


  
Prowadzony jest nabór do przedszkola
i szkoły podstawowej w Downarach
na rok szkolny
2016/2017

   

Wszelkie informacje udzielane są pod nr telefonu:

dyrektor Agnieszka Krokos - 501238160

wicedyrektor Krystyna Pawełkowska - 508140846


W barwach biało - czerwonychZ okazji zbliżających się wakacji, wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom
SP w Downarach życzymy udanego wypoczynku i wspaniałych wakacji, a przede wszystkim radosnego powrotu do szkoły.


Przypominamy również zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zabaw na świeżym powietrzu, a w szczególności nad wodą i w pobliżu dróg. Prosimy o bezpieczny pobyt w domu, o rozwagę i ostrożność. 
Serdecznie Wszystkich zapraszamy na
Piknik Rodzinny,
który odbędzie się 12 czerwca 2016 roku
o godzinie 10:00
w Szkole Podstawowej w Downarach
Dzięki Wam będzie to przemiły dzień!
    


Dyrekcja oraz Pracownicy24. 05. 2016 r. DZIEŃ MAMY
24.05 w szkole odbyła się bardzo ważna Akademia.... Obchodziliśmy jeden z ważniejszych dni w roku. Był to dzień naszych kochanych i niezastąpionych Mam. Uczczenie tego święta było takim małym przypomnieniem,  że są na świecie Osoby,  które poświęcają dla nas cały swój czas i wkładają w to swoje całe serduszka! I dlatego my powinniśmy każdego dnia w roku świętować to ze mamy takie cudowne Mamy!    

[foto]10. 05. 2016 r. Wycieczka do Warszawy10.05.2016 roku pojechaliśmy na długo wyczekiwana wycieczkę do Warszawy. Spotkaliśmy się pod szkołą skoro świt i wraz z pięknym słońcem wyruszyliśmy w drogę. Nie mogliśmy się doczekać przyjazdu do stolicy i spotkania z Panią Przewodnik. Już o 10:00 byliśmy na Starym Mieście i oglądaliśmy piękny Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Warszawskie korki nas nie zniechęciły i wybraliśmy się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza - w oddali widzieliśmy zmianę warty. Po tym pełnym refleksji miejscu znaleźliśmy się w Łazienkach Królewskich. Długo zachwycaliśmy się pięknym Pałacem na wodzie oraz miejscową zielenią. Gdy zwiedzanie dobiegło końca przetransportowaliśmy się do ZOO. Pan Kierowca bardzo sprytnie nas wysadził pod samymi drzwiami wielkiej bramy do świata zwierząt. I się zaczęło! Rekiny, hipopotamy, żyrafy czy pająki były w zasięgu naszego wzroku:) Było super! Jednak po pełnym emocji dniu burczało już nam w brzuszkach, więc wybraliśmy się na mały obiad. Szczęśliwi, najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów w Downarach:) Pozostały wspomnienia i zdjęcia:)
Następna wycieczka będzie do...?!? :)"

[foto]29. 04. 2016 r. Baje, bajki, bajeczki…
Dnia 29 kwietnia 2016 r. w Gminny Ośrodku Kultury w Goniądzu odbył się konkurs recytatorski "Baje, bajki, bajeczki…" W szranki stanęliśmy wraz z Uczniami ze Szkoły w Goniądzu.  Trzeba przyznać, że rywalizacja była zacięta, gdyż do konkursu przystąpiło, aż 44 uczestników.
Reprezentowaliśmy naszą szkołę najlepiej jak potrafiliśmy i udało nam się zdobyć poszczególne miejsca:
Kategoria klas I-III  
III miejsce - Klaudia Łapińska  
Kategoria klas IV-VI  
I miejsce - Klaudia Kulesza
III miejsce - Gabriela Dylewska    

[foto]28. 04. 2016 r. Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole
W czwartek 28 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole. Organizując ten wyjątkowy dzień chcieliśmy pokazać jak funkcjonuje nasza szkoła podstawowa wraz z  oddziałem przedszkolnym. Uroczystość rozpoczął konkurs piosenki angielskiej ,,Let’s sing”. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego, chcąc pokazać swoje umiejętności nabyte na zajęciach. Następnie oceniane były występy dzieci z klas I-III i IV-VI. Pani Dyrektor Agnieszka Krokos przedstawiła wyniki zatwierdzone przez Jury  i wręczyła nagrody wszystkim uczestnikom. A o to nasi Zwycięzcy:   
Kategoria klas I-III  
I miejsce – Laura Dzięgielewska, Małgorzata Okrasińska, Antoni Moniuszko
II miejsce – Klaudia Łapińska, Justyna Okrasińska  
Kategoria klas IV-VI  
I miejsce – Julia Bogdańska
II miejsce – Gabriela Dylewska
III miejsce – Klaudia Kulesza, Aleksandra Matyszewska    
Po konkursie wraz z przybyłymi do nas zacnymi Gośćmi wzięliśmy udział w różnych zabawach zorganizowanych przez Nauczycieli. Bardzo chętnie dekorowaliśmy słodkie babeczki, malowaliśmy twarze, wykonywaliśmy ciekawe prace plastyczne i uczestniczyliśmy w licznych konkurencjach sportowych. Dzień ten był pełen wrażeń. Trzeba podkreślić, że istotą naszej Szkoły w Downarach jest miła, rodzinna i niezwykła atmosfera, która udzieliła się nam wszystkim w tym pięknym , wiosennym dniu."     

[foto]
26. 04. 2016 r. Wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych
26 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Dostaliśmy ubrania i kaski ochronne po czym zostaliśmy oprowadzeni po zakładzie. To była bardzo ciekawa wycieczka . Ale to nie był jeszcze koniec wyprawy do Białegostoku....ponieważ wybraliśmy się do białostockiego ZOO. Mogliśmy napatrzeć się na wszystkie piękne zwierzęta jak długo tylko chcieliśmy. To był długi i niezapomniany dzień.     

[foto]          [film]


21. 04. 2016 r. Sferyczne Kino
21 kwietnia 2016 r. przyjechało do naszej szkoły „Sferyczne Kino’’. Po raz pierwszy oglądaliśmy film w niesamowitej nadmuchanej kopule. Wzbudziło to w nas ogromne emocje, gdyż film emitowany był w jej górnej części i mogliśmy oglądać go siedząc a nawet leżąc w wygodnej pozycji. Atrakcja bardzo nam się podobała  – pozostały nam po niej  niezapomniane wrażenia!​       

[foto]18. 04. 2016 r. Uczniowie klas młodszych otrzymali tablety
Fantastyczna niespodzianka! Uczniowie klasy III - IV otrzymali tablety. Uśmiechów i radości nie było końca!      

[foto]22. 03. 2016 r. Pożegnanie Pani Zimy
21 marca rozpoczęliśmy kalendarzową wiosnę i oczywiście zgodnie z tradycją przygotowaliśmy prawdziwą Marzannę, która był symbolem pożegnania Pani Zimy i powitania długo oczekiwanej pięknej Pani Wiosny. Jednak przed oficjalnym pożegnaniem zimy przygotowaliśmy ognisko i już w wiosennych promieniach pierwszego słoneczka upiekliśmy kiełbaski. A później z pełnymi brzuszkami pożegnaliśmy naszą Marzanę, która zniknęła wraz z zimą w ogniu naszego wiosennego ogniska.....Do zobaczenia Pani Zimo za rok!      

[foto]16. 03. 2016 r. Uczniowie otrzymali tablety
Spotkała nas wspaniała niespodzianka. Otrzymaliśmy tablety, które będą wspaniałą pomocą w nauce. Nie rozstaniemy się z nimi na krok.     

[foto]


21. 01. 2016 r. Dzień Babci i Dziadka
"Kochani!
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego o czym marzycie i pragniemy Wam podziękować  za Wasz trud i ciężką pracę
Wasi wnuczkowie"
- Takie życzenia Nasi Uczniowie składali swoim Babciom i Dziadkom na Uroczystościach w naszej Szkole 21.01.2016r. To był bardzo ważny dzień dla nas wszystkich.
Raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia składamy wszystkim babciom i Dziadkom!

[foto]17. 12. 2015 r. Spotkanie Wigilijne
Cicha noc, święta noc Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka święta Czuwa sama, uśmiechnięta, Nad Dzieciątka snem, Nad Dzieciątka snem.” – takim pięknym akcentem Jasełek rozpoczęliśmy Uroczystą Wigilię w Szkole Podstawowej w Downarach. Święta Bożego Narodzenia są szczególnym okresem w roku. Jest to czas pełnej rodzinnej, ciepłej i spokojnej atmosfery. W naszej Szkole jesteśmy wszyscy jak taka jedna wielka Rodzina. Wspólnie dzielimy smutki i radości. Uczymy się i bawimy. I co najważniejsze wiemy, że możemy na siebie liczyć. Wspólnie z naszymi kochanymi Rodzicami przygotowaliśmy Wigilię, aby móc w tak ważnym Dniu podzielić się wspólnie opłatkiem i życzyć sobie, tak od serca, wszystkiego co najlepsze.  Ksiądz Proboszcz rozpoczął piękną modlitwą wigilijną, która nadała duchowej  atmosfery naszym sercom. Nie zabrakło też wielu wspaniałych Gości bez których nie wyobrażaliśmy sobie tej Uroczystości. Na koniec pojawił się prawdziwy święty Mikołaj! Nie mogliśmy uwierzyć! Każdy po cichu zastanawiał się czy, aby na pewno w tym roku był grzeczny… na szczęście grzeczne Dzieci otrzymały smakołyki i obiecały być grzecznymi w kolejnym nadchodzącym roku. Teraz wszyscy oczekujemy 24 grudnia…..    

[foto]


16. 12. 2015 r. Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Pani Jesień"
 Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniku konkursu pt."Pani Jesień":
I miejsce - Weronika Łoś (lat 6) Grupa "0" D, Przedszkole w Mońkach; Wychowawca Anna Wiszowata
II miejsce - Zofia Wróbel (lat 5) grupa "0", Oddział Szkolno - Przedszkolny w Goniądzu; Wychowawca Teresa Zawadzka
III miejsce - Roksana Trybułowska (lat 5) Przedszkole w Mońkach; Wychowawca Dorota Grzegorczyk
Wyróżnienia otrzymali:
Patrycja Rutkowska Przedszkole w Mońkach; Wychowawca Iwona Wojtkielewicz
Kinga Tynecka Oddział Przedszkolny w Goniądzu; Wychowawca Teresa Zawadzka
Hanna Mlejnek
Szkoła Podstawowa w Downarach; Wychowawca Wioleta Olechno
Marcelina Dzięgielewska Szkoła Podstawowa w Downarach; Wychowawca Wioleta Olechno​ 
Serdecznie gratulujemy wszystkim i dziękujemy za piękne prace!     

[foto]


16. 12. 2015 r.  "Traktoriada, czyli Ursusem na przełaj przez Amerykę Południową"
16.12.2015 roku odwiedził naszą szkołę znany Podróżnik - Pan Marcin Obałek. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Traktoriada, czyli Ursusem na przełaj przez Amerykę Południową". Pan Marcin opowiedział nam niesamowitą  historię jak zwiedził piękną część półkuli południowej. Pokazał nam wiele zdjęć i zdradził wiele nieznanych nam dotąd informacji odnośnie tej odległej krainy. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Mamy nadzieję, że Pan P​odróżnik jeszcze nas odwiedzi:)      

[foto]


08. 12. 2015 r. Choinka
08.12 o poranku czekała juz na nas na korytarzu....piękna, olbrzymia, pachnąca i zielona pani....choinka!   Zebraliśmy się z Rodzicami i Nauczycielami i wspólnie powiesiliśmy na niej bombki,  łańcuchy i własnoręcznie robione pierniki. W głowie grały nam piękne świąteczne melodie a w sercach juz odliczaliśmy dni do najpiękniejszych Świat Bożego Narodzenia.     

[foto]


07. 12. 2015 r. Mikołajki
Gdy zerwaliśmy ostatnią listopadową kartę z kalendarza i zobaczyliśmy, że mamy już grudzień, nie mogliśmy się doczekać Świętego Mikołaja! I już kilka dni później - Na Mikołajki  - odwiedził nas czerwony,  brodaty Pan! Miał wielki czerwony frak i białą brodę! Dostaliśmy od Niego rożne prezenty i dużo słodkości! Ale nie było tak łatwo....Mikołaj prosił każdego, by powiedział wierszyk lub zaśpiewał piosenkę. Jednak na prezentach się nie skończyło...w tle nie mogło zabraknąć pięknych kolęd, które wspólnie głośno zaśpiewaliśmy. Święty Mikołaju wróć do nas 24 grudnia! Obiecujemy, że będziemy dobrze się uczyć, dostaniemy same piątki i będziemy dla Rodziców,  Nauczycieli i oczywiście dla siebie bardzo mili!:)     

[foto]


04. 12. 2015 r. Pasowanie Przedszkolaków oraz ślubowanie Pierwszoklasisty
Czwarty grudzień  - był to bardzo ważny dzień w naszej Szkole. Długo przygotowywaliśmy się do tego święta (bo inaczej tego dnia nie można nazwać) - Święta Przedszkolaków i Pierwszoklasisty! Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie Przedszkolaków oraz ślubowanie naszego Pierwszoklasisty. Pani Wiola długo przygotowała swoje Pociechy do tego dnia, zapoznając Je z nowymi obowiązkami i zadaniami, które w dniu ślubowania na siebie przyjęły. Przedszkolaki, z uśmiechami na twarzach, zostały uroczyście pasowane przez Panią Wicedyrektor. Również nasz elegancki Pierwszoklasista z powagą wypowiadał słowa ślubowania, powtarzając je po swojej Wychowawczyni - Pani Ewie.  I tak zakończyła się oficjalna część dnia, ponieważ...... chwile później zaczęły się Otrzęsiny! Musieliśmy uroczyście przywitać Przedszkolaki i Pierwszoklasistę. Prowadzące zabawy - Starszaki - z klas II - VI - zajmowały się różnymi konkurencjami. Tor przeszkód czy rzucanie do celu nie odbyłyby się bez pomocników. Uczniowie przebrali się za Koty i poprowadzili konkurencję picia mleczka - oczywiście bez której otrzęsiny nie mogły się odbyć! Na koniec pełnego emocji i radości dnia wspólnie smakowaliśmy pyszne wypieki naszych Drogich Rodziców i Uczniów. To był długi dzień.....Pani Wiola i Pani Ewa mają już w swoich klasach​​h oficjalnych członków naszej Szkoły w Downarach, którzy z dumą w serduszkach,  przeżyli swoje pierwsze ślubowanie     

[foto]


26. 11. 2015 r. Andrzejki 2015
Tak długo oczekiwane Andrzejki w końcu nadeszły!!! 26.11.2015 r. bawiliśmy się znakomicie. Zaczęliśmy wróżbami, bo oczywiście bez nich nie mogło się obejść. Każdy poznał swoje przyszłościowe zawody i cele oraz imię swojej przyszłej Żony/Męża. Również wybraliśmy Osobę, która pojedzie na nieziemską, tropikalną wycieczkę w niedalekiej przyszłości. Z głową pełną cudownych przepowiedni rozpoczęliśmy dyskotekę szkolną. Uczniowie przygotowali w dwóch grupach świetne układy taneczne do ulubionych kawałków. Oczywiście nie zabrakło pysznych ciast przygotowanych przez naszych Drogich Rodziców:)  Nie możemy doczekać się już kolejnych Andrzejek!    

[foto]       [film]


10. 10. 2015 r. Narodowe Święto Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości, 10 listopada, zorganizowaliśmy w naszej szkole uroczysty apel.  Przygotowany program artystyczny przypomniał nam dzieje Polaków pod zaborami, zakończone triumfalnie odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Śpiewane przez  uczniów pieśni i recytacja wierszy wprowadziły nas w nastrój zadumy i refleksji. Choć przez chwilę mogliśmy poczuć atmosferę czasów, kiedy to nasi rodacy z uporem i determinacją walczyli o wolność Polski, poświęcając życie, abyśmy dziś żyli w wolnym, niepodległym kraju.​   

[foto]

  
30. 10. 2015 r. Dzień Jabłka
30 października świętowaliśmy w naszej Szkole Dzień Jabłka - naszego pysznego, polskiego owocu. Uczniowie wraz z Rodzicami i Wychowawcami przebrali się za czerwone jabłuszka. Wspólnie opowiadaliśmy historie o jabłkach, braliśmy udział w konkursach dotyczących przetworów i potraw z jabłek oraz tańczyliśmy w rytm owocowych piosenek. Najbardziej Uczniom podobały się konkursy, w których mogły smakować pysznych przygotowanych przysmaków, a w tym pysznej szarlotki zrobionej przez naszego Nauczyciela.   

[foto]


13. 10. 2015 r.  Układ Słoneczny w wykonaniu uczniów klasy VI
Na ostatniej lekcji przyrody w klasie VI wykonywaliśmy modele planet Układu Słonecznego. Uczniowie przynieśli własne materiały oraz ułożone w głowie świetne pomysły jak odwzorować swoją ulubiona planetę.  

[foto]


13. 10. 2015 r.  Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej, jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości szkolnych. Jest to dzień, kiedy uczniowie wyrażają swoją wdzięczność i w sposób najpiękniejszy, jaki potrafią, dziękują nauczycielom za przekazywaną wiedzę, opiekę, ale przede wszystkim za serce i poświęcenie. Uroczystość w Szkole Podstawowej z odziałem przedszkolnym w Downarach odbyła się 13 października. Dzieci pod opieką pani Katarzyny Wiśniewskiej oraz Wiolety Olechno przygotowały piękną akademię. Śpiewały, recytowały wiersze z uśmiechem i radością. Brawa wszystkim i każdemu z osobna!!

[foto]