Aktualności 2018/2019

Aktualności
O szkole
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez i uroczystości
Oddział przedszkolny
Biblioteka szkolna
Kadra pedagogiczna
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki
Koła zainteresowań
Dokumenty szkolne
Stołówka i obiady
Informacje dla uczniów
Informacje dla rodziców
Przydatne adresy
Twórczość uczniowska
Przyjaciel szkoły
Kontakt
28. 05. 2019 r. Wycieczka do Białegostoku
Nasi 8-klasiści odwiedzili dzìś ZST oraz ZSTiO w Białymstoku, być może ich przyszłe szkoły. Dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Frankowskiej i Panu Dyrektorowi Mariuszowi Pęza za ciepłe przyjęcie i pokazanie fantastycznych szkół.
Eskapada udana!   

[foto]7. 05. 2019 r. Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W kalendarz szkolnych uroczystości wpisany jest apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dnia 7 maja podczas apelu uczniowie mieli okazję rozwinąć zainteresowania historią Ojczyzny oraz rozbudzić uczucia patriotyczne.    

[foto]
18. 03. 2019 r. Przedstawienie "Kto jest najpiękniejszy"
W poniedziałek 18 marca o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej w Downarach na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Kto jest najpiękniejszy”. Zarówno przedszkolacy jak i starsi uczniowie z zainteresowaniem oglądali przedstawienie. W spektaklu grali aktorzy ze Studia Teatralnego AKADA z Suwałk. Podczas przedstawienia uczniowie i dzieci przedszkolne poznały zabawne historie kilku zwierzątek: leniwego motyla Maurycji, pszczółki żuka, pająka i mrówki. Widzowie w trakcie spektaktu dowiedzieli się, że prawdziwe piękno nie ma nic wspólnego z wyglądem. Nasze piękno zewnętrzne nie ma dużego znaczenia w porównaniu z naszym wnętrzem, czyli dobrym sercem i chęcią pomagania innym w potrzebie.  

[foto]
17. 01. 2019 r. Dzień Babci i Dziadka


      "Są takie dwa dni,
      jedyne dni w roku,
     to święto Babci i Dziadka,
      łza się kręci w oku..."

Tymi słowami uczniowie SP w Downarach powitali swoje Babcie i Dziadków 17.01.2019 r. na uroczystej akademii z okazji Ich święta. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Uczczenie tego pełnego uśmiechów, łez wzruszeń i radości dnia stało się już tradycją w naszej szkole. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i pięknymi życzeniami, następnie dzieciaki w pięknie udekorowanej sali, specjalnie na ten dzień, zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy i piosenek dla kochanych Babć i Dziadków, którzy z dumą i skupieniem oglądali przygotowane wystąpienie. Począwszy od przedszkolaków, poprzez klasy I-II, jak również V-VIII, wszyscy, całym sercem przyłożyli się do tego aby Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swoich wnucząt. Mimo, że za oknem panuje zima, tego dnia każdemu zrobiło się cieplej na sercu. Po występach młodzi wręczyli miłym gościom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosili na pyszne ciasto, przygotowane przez naszych kochanych rodziców, za co im serdecznie dziękujemy. Atmosfera była wspaniała, a uroczystość na stałe została wpisana do kalendarza imprez szkolnych. 

[foto]


20. 12. 2018 r. Jasełka Bożonarodzeniowe


 20 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły, aby podkreślić charakter tych wyjątkowych świąt wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Spotkanie, na które licznie przybyli zaproszeni goście odbyło się w Sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Krystyna Pawełkowska serdecznie przywitała gości, złożyła przepiękne życzenia i zaprosiła do wspólnego obejrzenia przedstawienia. Następnie głos zabrał nasz burmistrz pan Grzegorz Dudkiewicz, który towarzyszył nam w tej uroczystości i również złożył najserdeczniejsze życzenia .  Uczniowie odegrali wyjątkową prezentację ukazującą moment narodzenia się Jezusa w stajence i składanie Dzieciątku darów przez pasterzy. Młodzież przygotowała przepiękną scenerię na której widniała szopka ze żłóbkiem, a całą scenę odegrali w specjalnie przygotowanych strojach.  Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie podbili serca publiczności.  Na zakończenie ksiądz proboszcz naszej parafii Ryszard Paszkiewicz odmówił modlitwę, złożył życzenia i wszyscy wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Przedstawienie było wspaniałe. Uczniowie wykazali się doskonałą grą aktorską, a przepiękna sceneria dopełniała całe przedstawienie. Te jasełka zostaną w naszej pamięci na długo.

[jasełka]    [spotkanie z Mikołajem]


17. 12. 2018 r.  Projekt "Mistrz czytania"
 17 grudnia 2018r. w ramach projektu "Jak zachęcić do czytania książek?" odbył się konkurs podstawie którego wybraliśmy "Mistrz Czytania W przedsięwzięciu wzięła udział młodzież z klas V-VII, a naszymi gośćmi i miłymi słuchaczami byli milusińscy z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy II. Do konkursu przystąpili:
z klasy V:
     - Laura Dzięgielewska,
     - Antoni Moniuszko,
     - Julian Kulikowski,
     - Jarosław Zalewski,
z klasy VI:
     - Klaudia Łapińska, 
     - Weronika Jarząbek,
     - Kacper Kulikowski,
z klasy VII:
     - Ewa Kramkowska,
     - Alex Koźbiel
W ramach projektu młodzi przygotowali również prace plastyczne, które możemy obejrzeć w sali na parterze. Z klasy V: Małgorzata Okrasińska przygotowała projekt "Książka się nie rozładuje... ", Laura Dzięgielewska "Kto czyta książki ten żyje podwójnie", z klasy VI: Klaudia Łapińska z Justyną Okrasińską przygotowały "Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best", natomiast z klasy VII Ewa Kramkowska wykonała pracę na temat "Dlaczego warto czytać książki". Po rozstrzygnięciu konkursu wytypowaliśmy trzy osoby które otrzymały nagrody książkowe:
     I miejsce- Ewa Kramkowska kl.VII,
     II miejsce- Klaudia Łapińska kl. VI,
     III miejsce - Antoni Moniuszko kl. V
Nasza młodzież bardzo chętnie przystąpiła do projektu. Było to dla nich ciekawe i pouczające doświadczenie.

[foto]


12. 12. 2018 r. Wycieczka do Fabryki Misia
Wycieczka Przedszkolaków i Uczniów klas 0-2 do Fabryki Misia w Białymstoku.

[foto]28. 11. 2018 r. Książka na gwiazdkę! 
 Zapraszamy na kiermasz książek organizowany w naszej szkole. W ofercie znajdują się: słowniki, bajki, baśnie, wierszyki, legendy oraz kolorowanki. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji!

[foto]


22. 11. 2018 r. Wyjazd na lodowisko
 Dnia 22 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Downarach wybrali się na lodowisko znajdujące się w Białymstoku. Uczestnicy wycieczki świetnie sobie radzili z jazdą na łyżwach, mimo tego, że większość była pierwsza raz na lodowisku . Wszyscy wspaniale się bawili i próbowali swoich sił na lodzie. Po dwóch godzinach aktywnego spędzania czasu uczniowie byli bardzo szczęśliwi i zmęczeni. Większość stwierdziła, że chciałaby powtórzyć taką wycieczkę.

[foto]


21. 11. 2018 r. Zabawa Andrzejkowa
 W środę 21 listopada zostało zorganizowane święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej i przedszkolnej. W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w salę wróżb i zabaw. To dziewczęta z "Promyka" zadbały o magiczny nastrój. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie, malowanie twarzy oraz zabawy przy muzyce. Wszyscy bawili się wesoło!

[foto]15. 11. 2018 r. Bal Przebierańców
 Dnia 15 XI odbył się Bal Przebierańców, w którym brały udział wróżki, motylki, strażacy, aniołki, diabełek, różne zwierzątka oraz postacie z bajek, uczęszczające do naszego przedszkola, zerówki i klasy pierwszej. Poczęstunek zorganizowały dzieci wraz z rodzicami. Było wesoło!

[foto]


08. 11. 2018 r. Pasowanie na ucznia
  Pierwszoklasiści z naszej szkoły są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 8 listopada 2018 r, odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, nie tylko dla pierwszaków, ale również dla rodziców, dziadków i całej społeczności uczniowskiej. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

[foto]


09. 11. 2018 r. Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
  Świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęliśmy od odśpiewania czterech zwrotek Hymnu państwowego, po czym uczniowie przedstawili program artystyczny. Zaproszeni goście chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Na zakończenie wszyscy biorący udział w uroczystości wypuścili biało-czerwone balony do nieba. To wszystko na chwałę Niepodległej!

[foto] 
REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ   


22. 10. 2018 r. Dzień z baśnią
 Dziecięcy świat częściowo jest utkany z bajek i baśni. Magia i tajemnica ukryta w fascynującym świecie opowieści wpływa nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, ale również na jego ciekawość poznawczą i wrażliwość emocjonalną. Dzięki współpracy i uprzejmości Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej dzieciaki z grupy przedszkolnej odbyły podróż w krainę baśni. Dziewczęta z "Promyka" poprowadziły zajęcia przy opowieści "Brzydkie Kaczątko". Przedszkolaki bawiły się świetnie. Z niecierpliwością czekają na kolejne takie przyjemne chwile.     

[foto]15. 10. 2018 r. Święto Edukacji Narodowej
 
 Szczególny dziś dzień - święto polskiej szkoły, święto tych co szkołą kierują, prowadzą ją, święto nauczycieli, uczniów oraz pracowników obsługi. Święto to stanowi dobrą okazję, aby podziękować wszystkim nauczycielom za przekazywaną wiedzę, a także za trud włożony w kształcenie naszych serc i umysłów. Uczniowie swoją wdzięczność wyrazili poprzez program artystyczny.     

[foto]


01. 10. 2018 r. Wybory Samorządu Uczniowskiego
 
 Dnia 1 X 2018 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie odpowiedzialnie potraktowali możliwość wyboru osób, które będą reprezentowały uczniowski punkt widzenia. W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie klas V-VIII, którzy w tym dniu byli obecni w szkole. Wyniki zgodnie z ilością otrzymanych głosów. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby:
     Przewodniczący: Mateusz Ziemkiewicz 
     Zastępca przewodniczącego: Oliwia Tyszko 
     Sekretarz: Alex Koźbiel      


18. 09. 2018 r. Spotkanie z Policją i wolontariuszkami z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
 
 Dnia 18 września gościliśmy w naszej szkole Panie - wolontariuszki z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - Oddział w Grajewie wraz z naszym dzielnicowym. Odbyła się pogadanka na temat humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz zapewnienia im niezbędnych warunków bytowania. Przypomniano również jak reagować na obecność bezdomnych, porzuconych zwierząt. W trosce o bezdomne zwierzęta przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nas Zwierzętami - Oddział w Grajewie - zebraną wcześniej karmę.    

[foto]
17. 09. 2018 r. Bezpieczne korzystanie z Internetu
 
Dnia 17.09.2018 odbyło się szkolenie-spotkanie z rodzicami, poświęcone tematowi bezpiecznego korzystania z Internetu. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych jest wiedza i świadomość uczniów, nauczycieli oraz rodziców dotycząca ewentualnych niebezpieczeństw, zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem  z nowoczesnych narzędzi cyfrowych (głównie Internetu). Podczas zebrania zostały przekazane rodzicom informacje dotyczące przystąpienia naszej szkoły do projektu CYFROWOBEZPIECZNI. Zaprosiliśmy rodziców do zapoznania się z materiałami, które są umieszczone na stronie internetowej www.cyfrowobezpieczni.pl oraz na rozdanych im ulotkach. W szkoleniu uczestniczyło 40 rodziców.   

[foto]03. 09. 2018 r. Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
 
 Po wakacyjnej przerwie znów rozbrzmiał dzwonek rozpoczynający Nowy Rok Szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Krystyna Pawełkowska serdecznie powitała wszystkich zebranych - Rodziców, Nauczycieli i Uczniów, a zwłaszcza tych najmłodszych - przedszkolaków, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Złożyła również życzenia, by ten nowy rok szkolny był udany i pełen niezapomnianych chwil!    

 
ARCHIWUM

Rok Szkolny 2017/2018
Rok Szkolny 2016/2017
Rok Szkolny 2015/2016