Data ostatniej aktualizacji: 10 września 2020
  Aktualności 2019/2020

Aktualności
O szkole
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez i uroczystości
Oddział przedszkolny
Biblioteka szkolna
Kadra pedagogiczna
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki
Koła zainteresowań
Dokumenty szkolne
Stołówka i obiady
Informacje dla uczniów
Informacje dla rodziców
Przydatne adresy
Twórczość uczniowska
Przyjaciel szkoły
Kontakt


ZDALNE
NAUCZANIE

WAŻNE

Procedury bezpieczeństwa dotyczące pracy z uczniami w okresie pandemii

Szanowni Rodzice,

Od dnia 1 czerwca 2020 r. jest możliwość organizacji konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkoły. W związku z tym, że nie są one obowiązkowe będzie wymagana pisemna zgoda rodziców/opiekunów na uczestnictwo dziecka w konsultacjach.  Najpierw będą to konsultacje grupowe, a następnie indywidualne. Grafik konsultacji będzie przesłany. Uczestnicy powinni mieć ze sobą swoje przybory. Zainteresowani takimi spotkaniami powinni wziąć ze sobą w poniedziałek pisemną zgodę rodzica/opiekuna. Prosimy nie wysyłać na konsultacje dzieci chorych. Szczególna prośba, żeby w poniedziałek przyszli wszyscy uczniowie, w celu zweryfikowania ocen, również proponowanych na koniec roku szkolnego.Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny
2020/2021


28. 04. 2020 r. Informacja dla uczniów kl. VIII o zaplanowanej ofercie edukacyjnej szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2020/2021
 

Na podstawie § 11 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek i centrów (Dz. U. z 2019 r. poz. 1737) Podlaski Kurator Oświaty zebrał informację o zaplanowanej ofercie edukacyjnej szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.
 
Informacja powyższa jest dostępna na stronie internetowej urzędu pod adresem:
https://informator.kuratorium.bialystok.pl/wykaz.aspxProszę o założenie poczty elektronicznej (e-mail) i przesłanie jej adresu oraz aktualnego numeru telefonu rodzica/opiekuna w celu zdalnej realizacji programu nauczania na adres sp_downary@wp.pl

Dyrektor Szkoły Podstawowej Krystyna Pawełkowska


MATERIAŁY
DO SAMODZIELNEJ NAUKI

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br.

funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 
 

W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia
koronawirusem

Zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Polecam Państwu również stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

Załączniki:
Plakat KV DLA DZIECI - PDF
KV plakat A3 DRUK - PDF

 

Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej:

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mońkach
ul. Tysiąclecia 5,
19 - 100 Mońki
tel. 
85 716 26 17

 Całodobowa infolinia NFZ:

 800 190 590
10. 02. 2020 r. Wizyta w Roboparku
 W poniedziałek 10.02.2020 r. przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym i priorytetowym punktem wyjazdu była wizyta w Roboparku. Robopark to międzynarodowa, interaktywna wystawa robotów.  Uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę robotów z całego świata. Z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji przewodnika, obejrzeli teatr robotów, a także pokaz dronów. Robopark to nie tylko wspaniałe miejsce do spędzenia czasu, ale również i zdobycia wiedzy na temat nowoczesnych technologii świata.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

[foto]
16. 01. 2020 r. Dzień babci i dziadka
 Dnia 16. 01. 2020 r. W SP w Downarach odbyła się Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów w naszej szkoły.  Goście przybyli w bardzo licznym składzie. P. Dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie . Część artystyczną przygotowali uczniowie całej szkoły  pod nadzorem wychowawców. Na zakończenie zostały wręczone upominki,  po czym dziadkowie zostali zaproszeni do wspólnego tańca.

[foto]19. 12. 2019 r. Jasełka Bożonarodzeniowe
Jak co roku, czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku.  19.12.2019 r. W naszej szkole uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Okrasińskiej wystawili Jasełka,  które ukazały okoliczności  Narodzenia Pana Jezusa. Nie zabrakło też łamania się opłatkiem. P. Dyrektor Krystyna Pawełkowska oraz Proboszcz parafii Downary złożyłi wszystkim zebranym życzenia Bożonarodzeniowe.

[foto]
 


Drodzy Przyjaciele szkoły!
Z okazji ŒŚwiąt Bożego Narodzenia życzymy
aby ten czas upłyną w miłoœci, dobroci i życzliwoœci
aby zgasły wszelkie spory
a atmosfera, która towarzyszy ŒŚwiętom
trwała przez cały Nowy Rok 2020.

Przyjaciołom szkoły dziękujemy
za każdy dar serca, wsparcie, za każdą pomoc
w kształtowaniu najlepszych wartoœci wœśród uczniów.

 

 

Fundacja Polska Edukacja
im. Komisji Edukacji Narodowej
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej w Downarach
 
   


25. 10. 2019 r. Ślubowanie pierwszaków
 W dniu 25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowanie na ucznia. Pasowanie na ucznia to uroczystość podczas, której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Głównym jego punktem obok złożenia przysięgi jest dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły, które jest oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów.

[foto]


21. 10. 2019 r. Wycieczka do "Świata Gadów"
21 października przedszkolaki oraz uczniowie klasy I, II i III brali udział w wycieczce do "Świata Gadów" w Białymstoku. Najmłodsi zwiedzali wystawę gadów, oglądali bajkę/ film dotyczącą życia gadów, a w pracowni wykonali pamiątkowe zwierzątka.

[foto]14. 10. 2019 r. Dzień Edukacji Narodowej
W poniedziałek, 14 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to, nazywane jest również Dniem Nauczyciela. To ważne święto dla wszystkich pedagogów i moment, gdy możemy im podziękować za ciężką pracę i trud, jaki wkładają w przekazywanie wiedzy i wychowanie kolejnych pokoleń. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i przygotowanie Akademii.

[foto]
02. 09. 2019 r. Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
Po wakacyjnej przerwie znów rozbrzmiał dzwonek rozpoczynający Nowy Rok Szkolny 2019/2020. Pani Dyrektor Krystyna Pawełkowska serdecznie powitała wszystkich zebranych - Rodziców, Nauczycieli i Uczniów, a zwłaszcza tych najmłodszych - przedszkolaków, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą.
Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!     

 
ARCHIWUM

Rok Szkolny 2018/2019
Rok Szkolny 2017/2018
Rok Szkolny 2016/2017
Rok Szkolny 2015/2016